Darmowy PageRank
Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje na temat, tak popularnej ostatnio, kosmetyki naturalnej, a także zdrowego trybu życia.
Kategorie: Wszystkie | Ogólne | Twarz | Włosy | Zdrowie
RSS
czwartek, 22 grudnia 2011

Współczesna kobieta ma znacznie więcej problemów niż ta, która żyła chociażby w latach 20-tych minionego wieku. Mimo ułatwionej dostępności wielu środków z zakresu kosmetyki oraz pielęgnacji wiele z nas ma nie lada problem z odpowiednim ich doborem. Media wciąż oferują nam nowe produkty, zachęcając reklamami o wymownych sloganach: "Może to jej urok, może to maybelline". Zdaje się, że na tego typu pytania odpowiedź jest raczej prosta... 

Kolejnym problemem są - cywilizacyjne niemalże - problemy ze skórą, które posiada znaczna część kobiet. Są one wynikiem nie tylko uwarunkowań genetycznych, ale także zawartością różnego rodzaju szkodliwych czy drażniących wręcz substancji zawartych w kosmetykach.  Wiadomo, że każda z nas chce wyglądać jak najlepiej. Oglądając różnego rodzaju kobiece miesięczniki, marzymy o aksamitnej skórze, którą - właściwie zawsze - gwarantują nam producenci podkładów oraz fluidów. Niestety, są to w znacznej większości jedynie obietnice. 

Coraz więcej kobiet zaczyna nabierać świadomości kosumenckiej. Chcemy wiedzieć, co jemy, ale mamy też potrzebę wiedzy na temat tego, co aplikujemy na twarz. Powstają kobiece fora dotyczące składników kosmetyków, których używamy. Wiele pań jest niemalże specjalistami w tejże dziedzinie. 

 

Na pomoc wszystkim desperatkom, które nie wiedzą, w jaki sposób można pomóc - bezinwazyjnie - swojej skórze przychodzi natura. Jak każda matka, tak i Matka Natura, chce dla nas jak najlepiej, dlatego też rezygnuje ze wszystkich ulepszaczy i dodaktów, proponując surowe -zdałoby się - rozwiązania.

Obecnie pojawił się trend związany z naturalnymi kosmetykami.  Nie można zapominać, że pojawił się na zasadzie odgrzanego kotleta, bo naturalne rozwiązania stosowane były już przez starożytnych. Kąpiele w mleku czy nacieranie wonnymi olejkami to zabiegi dość popularne w tamtych czasach. Na chwilę obecną zainteresowanie kosmetyką naturalną jest nieco głębsze. Nie chodzi bowiem - przynajmniej nie tylko - o aplikowanie na twarz warzywnych maseczek czy zraszanie jej wodą z płatków róż, lecz o samodzielne produkowanie kremów pozbawionych parabenów, silikonów czy innych szkodliwych dla skóry substancji. "Produkcja kremów" brzmi może zbyt górnolotnie, gdyż żadna z tych kobiet nie pretenduje zapewne do miana drugiej Ireny Eris, lecz potocznie tak właśnie można określić ten rodzaj kobiecej działalność. Najważniejsza jest świadomość swoich działań. Kluczowa jest także wiedza, która obejmuje nie tylko wiadomości z zakresu umiejętności łaczenia konkretnych substancji, ale także ta dotycząca producentow naturalnych - potwierdzonych odpowiednim certyfikatem - składników. 

15:30, naturalistka , Ogólne
Link Dodaj komentarz »