Darmowy PageRank
Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje na temat, tak popularnej ostatnio, kosmetyki naturalnej, a także zdrowego trybu życia.
Blog > Komentarze do wpisu

Skaza białkowa - kogo dotyka?

Skaza białkowa jest rodzajem alergii, która dotyka najczęściej niemowlęta. Warto obserwować swojego malucha bardzo wnikliwie, bowiem jest to rodzaj alergii pokarmowej, czyli zależy ona od tego, co spożywasz.

Zazwyczaj pierwszymi symptomami skazy białkowej są zaczerwienione i błyszczące policzki. Pociecha odczuwa zapewne swędzenia, a być może i pieczenie, jeśli jego skóra nie będzie odpowiednio pielęgnowana. Skaza białkowa może przyczynić się do powstania atopowego zapalenia skóry, które jest nie lada problemem. Powszechnie panuje błędne przekonanie, że skaza białkowa powstaje w wyniku alergii na mleko krowie, tymczasem źródeł uczulenia może być znacznie więcej. Wśród alergenów wymienia się także cytrusy, gluten, ryby, jaja czy kakao. 

Skaza białkowa to nie tylko zmiany skórne o podłożu alergicznym. Niemowlę może odczuwać również dyskomfort ze strony układu pokarmowego, czego wynikiem są kolki. Zdarza się, że można również zaobserwować u dziecka refluks, który potocznie nazywany jest ulewaniem. 

czwartek, 28 czerwca 2012, naturalistka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
krsnet
2014/12/11 12:48:31
A czy można zrobić sobie test? Gdzie jeśli tak?
-
macroserwis
2014/12/30 09:58:16
Trochę uproszczony opis, ale jest ok