Darmowy PageRank
Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje na temat, tak popularnej ostatnio, kosmetyki naturalnej, a także zdrowego trybu życia.
Blog > Komentarze do wpisu

Rwa kulszowa - nagły atak

Aby pojawiła się rwa kulszowa wystarczy czasami tylko jeden nagły ruch w postaci dźwignięcia, pochylenia się czy potknięcia. Rwa kulszowa związana jest z uciskiem na nerwy rdzeniowe, czyli 5-6 korzeni rdzeniowych, które wychodzą z podstawy kręgosłupa i łączą się w jeden długi nerw kulszowy. Często rwa kulszowa nazywana jest atakiem korzonków, jednak to nazewnictwo jest błędne. 

Ból najbardziej daje się we znaki w nocy. Jeśli nie jesteś pewny czy ból, który odczuwasz spowodowany jest rwą, możesz zrobić niewielki eksperyment. Połóż się na wznak, jeżeli masz trudności z uniesieniem do góry nogi wyprostowanej w kolanie, wiedz, że złapał Cię atak rwy kulszowej. 

Aby zmniejszyć jej ból, powinieneś znaleźć pozycję, która odciąży uciskany fragment kręgosłupa. Nie zawsze będzie to pozycja leżąca. 

Co zrobić, kiedy dopadnie Cię atak rwy?

- stosuj leki niesteroidowe o charakterze przeciwzapalnym i przeciwbólowy,

- wykorzystaj działanie maści rozgrzewających, które również mogą ukoić ból

- czasem ulgę może przynieść chłodzenie bolącego miejsca za pomocą woreczka z lodem lub zimnego okładu 

- jeśli w przeciągu doby ból nie zacznie ustępować, musisz udać się do lekarza, gdyż pdobne objawy może posiadać kolka nerkowa.

środa, 06 czerwca 2012, naturalistka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: