Darmowy PageRank
Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje na temat, tak popularnej ostatnio, kosmetyki naturalnej, a także zdrowego trybu życia.
Blog > Komentarze do wpisu

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - astygmatyzm

Czy zdarza Ci się, że nie zauważasz znajomego, który idzie naprzeciwko?Nie umiesz określić odległości, w której znajduje się przyjaciel? A może czasem traktujesz przelatującą obok Twego nosa muchę jak gigantycznego potwora? Jeżeli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, nie uciekaj, ten artykuł powstał z myślą o Tobie!

 

Najprawdopodobniej Twoim problemem jest astygmatyzm, czyli wada wzroku, którą posiada całkiem znaczna część naszych rodaków. Astygmatyzm wiąże się z trudnościami w widzeniu obiektów. Osoba posiadająca astygmatyzm bardzo często ma wrażenie, że przed jej oczyma roztacza się mgła, która zaburza widzenie nie tylko z daleka, ale także z bliska. 

Astygmatyzm jest szczególną wadą, jaka dotyka soczewkę, a dokładniej rogówkę, oka. Wiązki promieni, która dostaje się do oka po załamaniu się nie tworzy jednego punktu, lecz linię. Dlatego zapewne astygmatyzm nazywany jest często niezbornością oka. 

Jeżeli nie jesteś pewien czy posiadasz astygmatyzm, idealnym rozwiązaniem będzie sprawdzenie poniższych objawów charakterystycznych dla wady:

  • zamglone widzenie
  • czołowe bóle głowy
  • mrużenie oczu
  • przekrzywianie głowy w celu lepszego widzenia
  • częste mruganie (lecz tylko przy niewielkim astygmatyzmie)
  • zaburzenia w poczuciu przestrzeni
  • nieumiejętność w dokładnym określeniu odległości 

Posiadając niektóre z powyższych objawów, lepiej nie bagatelizować choroby i jak najszybciej udać się do okulisty. Astygmatyzm leczy się soczewkami okularowymi. 

Jeżeli nadal nie masz pewności czy jesteś astygmatykiem, zrób poniższy test. 

JAK PRZEPROWADZIĆ TEST?

Aby przeprowadzić test, musisz widzieć cały obrazek, żadna z linii nie powinna być ograniczona. Test polega na tym, że patrzysz na obrazek z różnych odległości. Jeśli niektóre z widzianych linii wydają Ci się grubsze a inne jaśniejsze, a ponadto niektóre są bardziej oddalone od siebie- najprawdopodobniej masz astygmatyzm. 

poniedziałek, 11 czerwca 2012, naturalistka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: