Darmowy PageRank
Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje na temat, tak popularnej ostatnio, kosmetyki naturalnej, a także zdrowego trybu życia.
Blog > Komentarze do wpisu

Grzybica paznokci - na ratunek stopom!

Wielkimi krokami nadchodzi lato, dlatego też warto zadbać o nasze stopy, bowiem coraz częściej będziemy je pokazywać. Nie zawsze jednak nasz stopy wyglądają tak jakbyśmy tego chcieli. Lekarze szacują, że około 20% Polaków cierpi na grzybicę paznokci. 

Grzybicę paznokci wywołują dermatofity. Zazywczaj towarzyszy ona grzybicy stóp. Grzybica paznokci to choroba, którą dość łatwo się zarazić, lecz jej wyleczenie jest o wiele trudniejsze i wymagające do cierpliwości. 

Jednym z pierwszych symptomów choroby są przebarwienia, która pojawiają się tuż po zarażeniu. Na początku są one białawe, potem żółtawe, a w końcowej fazie brązowawe. Płytka paznokciowa jest znacznie grubsza i trudna do obcięcia. Stopy mają nieprzyjemny zapach.

Jeśli Twoje stopy wykazują wszystkie powyższe objawy, natychmiast zgłoś się do lekarza, gdyż choroba sama nie minie. Grzybica paznokci tuż po zarażeniu musi być leczona. Nie uda się jej pokonać domowymi sposobami. Podczas wizyty u lekarza najprawdopodobniej pobierze on próbkę spod paznokcia i wyśle do analizy laboratoryjnej w celu ustalenia, które dokładnie grzyby wywołały chorobę i jakie leki pomogą w jej zwalczeniu. 

środa, 13 czerwca 2012, naturalistka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: