Darmowy PageRank
Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje na temat, tak popularnej ostatnio, kosmetyki naturalnej, a także zdrowego trybu życia.
Blog > Komentarze do wpisu

Domowe sposoby na zapalenie gardła

Zapalenie gardła może pojawić się po przeziębieniu jako jego powikłanie. Dzieje się tak, gdyż w drogach oddechowych znajduje się wydzielina, która okazuje się idealną pożywką dla bakterii. Jeśli zapalenie gardła jest bardzo poważne, temperatura u chorego może wzrosnąć nawet do 40° C. Ostre zapalenie gardła nazywane jest powszechnie anginą. 

Jest wiele domowych sposobów na ból gardła, które możesz wykorzystać przy jego zapaleniu. Najstarszym sposobem jest płukanie gardła, lecz trzeba je wykonywać w odpowiedni sposób. Monza do niego stosować napar z kory dębu, rumianku lub szałwi. Jeśli nie posiadasz powyższych ziół w swojej apteczce, możesz również wykorzystać również solankę przygotowaną z soli kuchennej rozpuszczonej w szklance ciepłej wody. 

Warto pamiętać, że wystarczy, abyś płukał gardło 3-4 razy dziennie, bowiem jeśli będziesz stosował je częściej, podrażnisz błonę śluzową Płyn do płukania powinien posiadać temperaturę podobną do temperatury ciała. 

 

środa, 06 czerwca 2012, naturalistka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: